Przedłużanie włosów

Żywotność włosów przedłużonych zależy od wielu czynników. Więc odpowiednia pielęgnacja jest tutaj kluczowa. Kondycja naszych włosów zależy przede wszystkim od tego jakie i ile zabiegów jakie wykonujemy ( farbowanie , stylizacja na ciepło ) Należy pamiętać i odpowiednich produktach do ich pielęgnacji kluczowa jest teromoochrona przed zabiegami stylizacji włosów na ciepło , odpowiednie nawilżenie oraz szampon który nie zawiera alkoholu oraz gliceryny (może być na 5-6 miejscu w składzie) Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko przedłużenie żywotności włosów przedłużanych ale również ważny etap w dbaniu o swoje naturalne włosy.

Metody

Tape on

Metoda tape on polega na umieszczeniu przy samej linii włosów dopinek na przezroczystej taśmie. Naturalne kosmyki włosów i doczepy przekłada się na zmianę, co zainspirowało stylistów do nazywania tej techniki metodą kanapkową. Naturalne dopinki są bardzo lekkie i nie obciążają włosów, a taśma jest niewidoczna gołym okiem i zupełnie niewyczuwalna, co nie powoduje dyskomfortu, ciągnięcia i nie niszczy naturalnych włosów. Metodę tą stosuje się na zimno i dedkuje się ją osobom, którym podoba się efekt tafli włosów i które na codzień raczej nie upinają włosów do góry.

Czas aplikacji 1,5h

Puder keratynowy

To absolutny hit każdego salonu, wybierany przez klientki ze względu na wygodę i trwałe łączenia. Przy tej metodzie naturalne pasemko włosów łączy się z pasemkiem włosów przedłużanych za pomocą specjalnego pudru keratynowego, który pod wypływem ciepła staje się plastyczny i tworzy trwałe łączenie na włosach klientki. Jest to idealna metoda dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które często noszą włosy w wysoko upiętej fryzurze, gdyż łączenia są niewielkie, estetyczne i w kolorze włosów, co w efekcie czyni je mało widocznymi. Metoda ta nie obciąża włosów naturalnych i jest dla nich bezpieczna.

Czas aplikacji 3-5h

Ultradźwięki

Technika ta polega na połączeniu cieniutkich pasm włosów przedłużanych z równie cieniutkimi pasmami włosów naturalnych przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Ultradźwięki sprawiają, że zawarta we włosach keratyna wpada w drgania, co powoduje zmianę ich struktury. Na skutek zjawiska zimnej fuzji oba elementy zespajają się trwale, a łączenia są bardzo dyskretnie i niedostrzegalne. W tej metodzie można zastosować dwie techniki zakładania, tj. na wachlarz bądź na koralik. O metodzie decyduje stylista po konsultacji zabiegowej.

Czas aplikacji 4-6h

Microring

Jest jedną ze starszych metod przedłużania i zagęszczania włosów, niezmiennie cieszącą się ogromną popularnością wśród Klientek. Niewątpliwą zaletą tej metody są mało widoczne łączenia, zwłaszcza przy ciemnych włosach. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas zabiegu włosy nie są poddawane działaniu temperatury ani środków chemicznych. Łączenia wykonywane są przy użyciu małych aluminiowych obrączek – ringów, dobieranych odpowiednio do koloru i grubości włosów, którymi zaciska się doczepiane pasma.

Czas aplikacji 2-3h
Mini keratin

Mini Kapsułki

W tej metodzie szykujemy pasemka za pomocą jednej z najsilniejszych keratyn dostępnych na rynku – keratyny włoskiej. Pasemka łączymy za pomocą zgrzewarki z włosami naturalnymi klientki. Metoda ta jest bardzo trwała, a otrzymane łączenia są niewielkie i estetyczne. Metoda ta sprawdza się idealnie dla osób, które lubią upinać swoje włosy.

Czas aplikacji 3-6h