Pielęgnacja

Wstęp

Żywotność włosów przedłużonych zależy od wielu czynników. Więc odpowiednia pielęgnacja jest tutaj kluczowa. Kondycja naszych włosów zależy przede wszystkim od tego jakie i ile zabiegów jakie wykonujemy ( farbowanie , stylizacja na ciepło ) Należy pamiętać i odpowiednich produktach do ich pielęgnacji kluczowa jest teromoochrona przed zabiegami stylizacji włosów na ciepło , odpowiednie nawilżenie oraz szampon który nie zawiera alkoholu oraz gliceryny ( może być na 5-6 miejscu w składzie ) Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko przedłużenie żywotności włosów przedłużanych ale również ważny etap w dbaniu o swoje naturalne włosy.

PODCIĄGANIE WŁOSÓW / KOREKTA

Regularne podciąganie to bardzo ważny element pielęgnacji. Włosy przedłużane należy podciągnąć co ok 1,5-3 miesiące w zależności od wybranej metody oraz szybkości wzrostu włosów naturalnych dlatego czas korekty dobieramy po klientkę. Warto pamiętać iż „ przenoszenie włosów „ przedłużanych to samo zło dla włosów naturalnych dlatego gdy tylko pojawią się większe ‘’odrosty” włosy przedłużone należy zdjąć i założyć ponownie aby nie dopuścić do utworzenia kołtunów. Kolejnym ważnym aspektem regularnego podciągania to rotacja włosów. Dziennie tracimy około 100 włosów i jest to normalny proces wzrostu i wypadania włosów. Z czasem przedłużone pasemko wisi na coraz mniejszej ilości włosów naturalnych niż w pierwszym dniu zakładania. Zbyt duże obciążenie powoduje obrywanie włosów naturalnych. Regularna korekta to podstawa przedłużania włosów. Jest to bezpieczny i prosty zabieg.

Mycie włosów przedłużanych

Chcąc zapewnić trwałość przedłużonych pasemek, włosy powinno umyć się pierwszy raz około 24-48h po aplikacji ( nigdy nie dopuszczaj do przetłuszczenia się włosów ) Myje się je wyłącznie na stojąco (najlepiej pod prysznicem), delikatnie masując włosy i głowę od góry do dołu. Podczas spłukiwania szamponu, głowę powinno trzymać się prosto. Nigdy nie myje się przedłużonych włosów z pochyloną głową. Po dokładnym wypłukaniu włosów należy nałożyć specjalną odżywkę, która będzie intensywnie pielęgnować pasemka, pamiętaj to ważne nigdy nie chodź z mokrymi włosami dłużej niż 10 minut włosowy przedłużane należy szybko wysuszyć suszarką nastawioną na średnie powietrze grzania wysusz dokładnie łączenia w odległości ok 15cm od skóry głowy. Nigdy nie kładź się w mokrych , wilgotnych włosach spać

Czesanie włosów przedłużanych

Włosy przedłużane nie wymagają długich i przesadnych zabiegów w tym zakresie. Dla komfortu noszenia pasemek zaleca się przeczesywać włosy codziennie rano i wieczorem, za pomocą specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Należy pamiętać aby zaczynać rozczesywanie od końcówek włosów kierując się ku nasadzie.

Jak dbać o włosy podczas wakacji?

Nie odmawiaj sobie przyjemności podczas wakacji ale musisz pamiętać, że przedłużanych włosów nie można moczyć w chlorowanej czy słonej wodzie, ponieważ blondy mogą zmienić odcień, włosy mogą się przesuszyć a łączenia uszkodzić. Jeśli jednak zdarzy Ci się je zamoczyć, postaraj się jak najszybciej umyć je szamponem, nałożyć odżywkę i wysuszyć. Pamiętaj o stosowaniu specjalnych produktów do włosów z filtrem UV.

Odżywiaj swoje włosy odpowiednimi kosmetykami

Pamiętaj, aby nigdy nie nakładać odżywki w miejscu łączenia pasemek z włosami naturalnymi, lecz jedynie w tych miejscach, gdzie mogą one nabardziej się niszczyć - przede wszystkim na końcach oraz wzdłuż łodygi. Kluczowym aspektem w pielęgnacji włosów przedłużanych jest ich nawilżanie, ponieważ doczepiane pasma mają tendencję do mocniejszego przesuszania niż nasze naturalne, wyrastające z cebulek włosy. Dlatego właśnie odżywianie włosów przedłużonych jest bardzo istotne - pamiętaj o tym, by podczas każdego mycia nakładać na nie odpowiednią odżywkę. Raz w tygodniu nałóż maskę na włosy na nie dłużej niż 10 minut lub ampułkę.

Na noc luźny warkocz lub związane włosy

Włosy przedłużane należy zabezpieczać na całej długości przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Bardzo niszczeją zwłaszcza... podczas snu. To dlatego, że ocierają się o materiał poduszki, często też po prostu je szarpiemy, gdy na nich leżymy, dlatego najlepszą i ważną zasadą przy włosach przedłużanych jest splatanie ich w luźny warkocz lub kucyk. Dzięki temu znacznie zminimalizuje się ryzyko uszkodzenia włosów: ich łączenia nie zostaną nadwyrężone.

Jeśli masz jakieś pytania zapytaj stylistę salonu Magiczne Włosy, który odpowie na każde Twoje pytanie.